بیمه ایرانیان
همه مردم ایران باید تحت پوشش بیمه درمانی باشند و بیمه ایرانیان گامی بلند برای رسیدن به این هدف ملی است

بيمه ايرانيان

 

 

 

در اين بخش كليه افراد ايراني فاقد پوشش بيمه و همچنين بيماران خاص بيمه مي گردند.

 

بینا- مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی سهم بیمه ایرانیان در سال 91 را اعلام کرد.
به گزارش بینا،محمد باقر هداوند با بیان این مطلب به مهر افزود: براساس آخرین آمارهای جمع آوری شده در حال حاضربیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم کشورمان تحت پوشش بیمه ایرانیان هستند.
وی در مورد پرداخت حق بیمه، بیمه ایرانیان تاکید کرد: ۴۷۰۰ تومان مبلغی است که برای سهم بیمه مردم در نظر گرفته شده است وبه منظور رفاه حال مردم و اینکه استقبال بیشتری از بیمه ایرانیان داشته باشند، در سال آینده نیز این مبلغ تغییری نخواهد داشت.
مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی گفت: براساس مصوبه دولت ۵ درصد سهم بیمه در بیمه ایرانیان از سوی مردم باید پرداخت شود که حدود ۴ هزار و۷۰۰ تومان می شود.
اعلام کرد: متقاضیان بیمه ایرانیان در سال ۹۱ می‌توانند با پرداخت این مبلغ حق بیمه، بیمه شده و از مزایای آن بهره مند شوند.

مدارك لازم

صدور اوليه:

ارائه اصل شناسنامه و كپي صفحه اول و دوم سرپرست و كپي صفحه اول فرزندان

ارائه كارت ملي و كپي آن

فيش پرداخت حق بيمه

فيش هزينه صدور

تعويض :

ارائه دفترچه قبلي

فيش هزينه صدور دفترچه

تمديد:
به معناي صدور اوليه است و فرآيندي مشابه دارد

نکات قابل توجه در بیمه ایرانیان:

  • تنها شرط تحت پوشش قرار گرفتن در طرح ملی بیمه ایرانیان این است که افراد تحت پوشش هیچ نوع بیمه درمانی نباشندو این موضوع بر اساس تایید و استعلام از بانک اطلاعات ایرانیان مشخص می شود.
  • مبلغ 480,000 ريال حق بیمه سالانه برای هر فرد در سال 1389  با 50 درصد یارانه دولت و مبلغ حقیقی برای هر فرد مبلغ 960,000 ريال می باشد.
  • بیماران خاص می توانند تحت پوشش بیمه خدمات درمانی ایرانیان قرار گیرند و برای آنان کارت هوشمند صادر خواهد شد این کارت حاوی 30 قلم دارو است که بیماران خاص می توانند به داروخانه ها مراجعه کنند و خدمات ویژه دریافت نمایند.
  • افرادی که تحت حمایت کمیته امداد و یا ارگان های حمایتی باشند با ارائه معرفینامه از آن سازمان به صورت رایگان بیمه خواهند شد.
  • برای ثبت نام و یا تمدید دفترچه خدمات درمانی ایرانیان اینجا کیلیک کنید.
بازديد : 3211 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : بیمه,بیمه ایرانیان,بیمه خدمات درمانی،بیمه تامین اجتماعی,خدمات درمانی,سازمان خدمان درمانی,سازمان تامین اجتماعی,بیمه عمر,بیمه زندگی,بیمه ثالث,بیمه بدنه,بیمه اتومبیل,بیمه درمان,بیمه کارت طلایی,بیمه درمان کارت طلایی,بیمه آتش سوزی,بیمه باربری,بیمه مسئولیت,بیمه ایران,بیمه چکاد آسایش,چکاد آسایش,شرکت خدمات بیمه ای چکاد آسایش,بیمه عمر جامع زندگی,بیمه حوادث,بیمه حوادث انفرادی,بیمه حوادث گروهی,بیمه مهندسی,بیمه اتکایی،بیمه گر,بیمه گذار,بیمه شده,بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان
سلام ، لطف كنيد كپي رايت طراح قالب رو پاك نكنيد